Integracja z CAD/PDM

Systemy projektowania z rodziny CAD/PDM to podstawowe narzędzie w każdym dziale technologicznym w firmie. Niewątpliwie dużym atutem naszego systemu do zarządzania produkcją jest możliwość integracji ze środowiskiem do projektowania. Do najważniejszych zalet integracji można zaliczyć:

Automatyczne tworzenie indeksów materiałowych w ERP

System CAD/PDM wysyła do systemu ERP indeksy towarowe wraz z wymiarami, opisem itp. Nad unikalnością indeksów towarowych czuwa system CAD/PDM. Inżynierowie działu technologii nie są zobligowani do ręcznego tworzenia indeksów w systemie ERP po stworzeniu projektu w CAD.

Automatyczne tworzenie drzewa materiałowego BOM

Na podstawie złożeń w systemach CAD/PDM istnienie możliwość przesłania drzewa materiałowego z pełną marszrutą produkcyjną bezpośrednio z systemu CAD do oprogramowania do zarządzania produkcją. Automatyczne przesyłanie danych pomiędzy systemami CAD i ERP zabezpiecza nas przed ewentualnymi pomyłkami przy ręcznym tworzeniu technologii w ERP. Ponadto jesteśmy pewni, że w systemie ERP posiadamy zawsze aktualną technologię wykonania danego podzespołu.

Rysunki techniczne na produkcji

Dzięki integracji systemu ERP i CAD pracownicy na produkcji posługujący się terminalami produkcyjnymi z systemu do zarządzania produkcją mogą pobierać rysunki techniczne bezpośrednio z bazy PDM, dzięki czemu będą pracować na zawsze aktualne dane.


Integracja systemu CAD i programów produkcyjnych jest niezbędna jeśli chce się uniknąć błędów związanych z przepisywaniem danych oraz zaoszczędzić czas zyskując spójność danych pomiędzy systemami. Dane technologiczne w systemach ERP są bazą do wielu istotnych wyliczeń jak koszty wytworzenia czy ocena zapasów magazynowych. Wyliczenie te przekładają się bezpośrednio na marżę.

Zapoznaj się z modułami programu do zarządzania produkcją